הפרוייקטים שלנו

אנו עוסקות בשינוי מדיניות וחקיקה הנוגעת לטיפול המערכתי בנפגעות ובנפגעים של אלימות מינית בישראל. הלובי חרט על דגלו טיוב הטיפול הרפואי בנפגעות ונפגעים, מתוך הבנה כי קיים היעדר של מענים, הכשרות וידע בנושא וכן, היעדר של ייצוג ציבור נפגעות ונפגעי האלימות המינית בתהליך קבלת ההחלטות בנושא.

טיפול ראשוני בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית במערכת הבריאות

פעלנו ועודנו פועלות להקמת חדר אקוטי בשרון ובאילת, אשר אושרו בהחלטת ממשלה. בנוסף, אנו פועלות להטמעת נוהל אחיד ומחייב בין כל מרכזי החירום, הכשרה מספקת ומנדטורית לכלל בעלי התפקידים בחדרים האקוטיים והקפדה כי דגימות משפטיות ילקחו אך ורק על ידי אנשי צוות רפואי שהוכשרו לכך על מנת לא לפגום בהליך המשפטי ולהביא לפסילת הראיות, שכמובן לא יכולות להלקח בשנית בזמן מאוחר יותר במידת הצורך.

Doctor Using Digital Tablet

טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי

הרחבה גאוגרפית של מסגרות טיפוליות ייעודיות בפוסט טראומה, והגדלת הזמינות. מרכזי הרווחה היעודיים לטיפול נפשי לאחר פגיעה מינית עמוסים, כך שזמן ההמתנה לטיפול עומד על מעל לשנה. בנוסף, אנו קוראות להכשיר פסיכיאטריות לטיפול בפוסט טראומה מורכבת.

Psychologist Session

מענים לקטינים נפגעי אלימות מינית

גיבוש מענה אחיד לטיפול בקטינות וקטינים לאחר אלימות מינית. התאמת המענים לטיפול בילדים והכשרות לצוותים המטפלים בעברית וערבית. 

Hospital Waiting Room

חלופות אשפוז

חלופות אשפוז-  בתים טיפוליים ייעודיים לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית מעניק תמיכה ומיומנות בחזרה הדרגתית בתפקוד ולשגרה בצל פוסט טראומה. אנו פועלות לסבסוד הבתים על ידי קופות החולים על מנת לאפשר לנפגעות ונפגעים להשתקם בסביבה תומכת ומכילה, ולהרחבת מערך הבתים הטיפוליים. 

Support Group

איסוף ושמירת ראיות

ערכות האונס מהוות לעיתים ראייה בעלת משקל מרכזי במקרה והנפגעת או הנפגע מחליטים ללכת להליך פלילי. עד לאחרונה הושמדו ערכות האונס לאחר מספר חודשים בלבד, זאת למרות שקיימת בחוק תקופה של 10 שנים בה ניתן להתלונן על עבירת מין חמורה לפני ההתיישנות.  אנו פועלות לעגן את מעמד ערכות האונס בחקיקה, וכך את אופן ההתנהלות איתן על פי חוק.

WhatsApp Image 2020-04-28 at 12.02.13.jp

הליך פלילי

בנוסף לפעולות הנוגעות לאיסוף, איכות, ושמירת הראיות בשלב הקריטי שפורטו בחלק "קליטת נפגעות ונפגעי תקיפה מינית במערכת הבריאות", אנו דוגלות בהגדלת הפיצויים הניתנים לנפגעות בהליכים המשפטיים והחמרת הענישה. 

Checking Text on a Document

פרוייקט דורותי

מארזי "דורותי" נועדו לתת מענה לצרכים הבסיסיים של הבאות והבאים לחדרים האקוטיים לאחר פגיעה מינית. המארזים מכילים ציוד הגייני בסיסי, ספר הדרכה על זכויות הנפגעת והנפגע, ההליך הפלילי, מידע רפואי וסוציאלי רלוונטי, מים, חטיף אנרגיה - ובובת פרווה מנחמת שתלווה את הנפגעות בזמן השהות בבית החולים. הפרוייקט נבחר למימון וליווי במסגרת חממת היזמות של קרן בריאה. כרגע שלב הקמת הפרוייקט כמעט בסיומו, ובקרוב המארזים יחולקו לכל נפגע ונפגעת בהגיעם לחדר האקוטי. 

Lobbi icons website-04.png

פעילות הלובי בימי הקורונה:

מאז תחילת משבר הקורונה אנו מוצפות בפניות מנפגעות ונפגעי אלימות מינית.

ברור לנו שכעת דרושים פתרונות שונים מאלה המוצעים במצב שגרה.

פעלנו למען החזרה לפעילות של טיפולי בריאות נפש שהופסקו ומציאות חלופות אישפוזיות

טיפולי בריאות הנפש לנפגעות ונפגעי אלימות מינית הם טיפולים חיוניים ומצילי חיים. בימי הקורונה ישנה פגיעה בכל המחלקות היעודיות בבתי החולים הפסיכיאטריים לטיפול מותאם בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית, לרבות פינוי מחלקה פסיכיאטרית שלמה בבית החולים באר יעקב של נשים האמורות להיות באשפוז בשל מצבן, בשביל מחלקות לחולות וחולי קורונה. כמו כן, הופסקו תהליכי ההפניה, הקליטה והאבחון (אינטייק) של מטופלות חדשות.

Holding Hands

פעלנו לאישור בדיקות קורונה

פעלנו לאישור בדיקות קורונה לנפגעות ונפגעים שהחלו להראות תסמינים מספר ימים לאחר פגיעה מאדם זר.

Blood Samples

פעלנו לצמצום הפגיעה בזמינות המרכזים האקוטיים בזמן הקורונה

בנוסף, אנו פועלות להנגשת השירותים המסופקים במרכזים אונליין במידת האפשר, והמשך אספקת התרופות המסופקות חינם בחדרים האקוטיים (למניעת מחלות זיהומיות, איידס והריון) ללא תשלום, גם בלי הגעה פיזית של הנפגעות והנפגעים לבית החולים. כרגע קניית תרופות ממרשמים שנופקו אונליין לנפגעות ונפגעים חייבים בתשלום, ולכן הרמנו בלובי קמפיין מימון המונים אשר הגיע ליעד תוך 40 דקות (תודה!) למימון ושינוע התרופות לנפגעות והנפגעים. 

Online Learning

מציאת פיתרון עבור נשים,נערות וילדות הזקוקות להפסקת היריון

הפסקות הריון אינן ברשימת ההליכים שבתי החולים מחויבים להמשיך לספק, לכן חלק מבתי החולים הפסיקו לקיים ועדות והליכי הפסקת הריון. הדבר פוגע בצורה אנושה בנשים, נערות וילדות שעברו אלימות מינית.

Birth Control Treatment